Powrót
Start

 

 

Metamorfoza biblioteki PSP w Białopolu

 

3 stycznia 2023 r. w PSP w Białopolu  dokonano uroczystego otwarcia biblioteki szkolnej przeobrażonej w Bibliotekę Aniołów.

W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatury w Chełmie Dariusz Sułkowski, zastępca wójta Gminy Białopole Marzena Kołodyńska, przewodniczący Rady Gminy Białopole Waldemar Wilgos, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Elżbieta Kudrej, bibliotekarka Biblioteki Publicznej Gminy Białopole Anna Mazur,  zastępca przewodniczącej Rady Rodziców Ewelina Paluch - Dowierciał, przedstawicielki ze Stowarzyszenia Kobiet Wsi Teresin „Pod Lipą”, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Białopolu  Alicja Ilasz, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice  i uczniowie.

            Uroczystość rozpoczęła się od rozstrzygnięcia konkursu na nazwę biblioteki szkolnej  i wręczenia przez panią dyrektor nagród dla wyróżnionych uczniów. Wybrano metaforyczną nazwę „Biblioteka Aniołów”, która została zainspirowana cytatem Antonie’a de Saint-Exuper’ego: ,,Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać”.    

             Po rozstrzygnięciu konkursu uczniowie zaprezentowali ciekawy montaż słowno- muzyczny, którego głównym motywem była przyjaźń, miłość i dobro. Goście obejrzeli prezentację multimedialną i mogli przenieść się wirtualnie do wnętrza pomieszczenia biblioteki szkolnej przed przemianą.

Następnie głos zabrała dyrektor Alicja Ilasz, która podziękowała nauczycielom, uczniom i rodzicom za wsparcie, które przyczyniło się do przeobrażenia biblioteki. Wraz z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego wręczyła podziękowania dla nauczycielek- bibliotekarek: Beaty Mojsiejuk, Doroty Kusy, Wandy Kozy i Weroniki Chwedyny- Dowierciał wyróżniając ich inicjatywę, kreatywność i ogromne zaangażowanie oraz trud pracy włożony w metamorfozę biblioteki szkolnej.

Potem nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi, którego dokonali: wizytator Dariusz Sułkowski, zastępca wójta Marzena Kołodyńska, Przewodniczący Rady Gminy Waldemar Wilgos i dyrektor Alicja Ilasz. Wreszcie goście mogli zwiedzić Bibliotekę Aniołów i wpisać się do nietypowej księgi.

Zasoby Biblioteki Aniołów zostały wzbogacone przez interesujący obraz ,,Czytający Anioł” oraz makramę ,,Anioł”, którą ofiarowali rodzic i nauczyciel.

Uroczystość była pięknym wydarzeniem, które na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci, zaś Biblioteka Aniołów stanie się magicznym miejscem, które uskrzydla czytelników w szkole.

 

 
 
 

 

Wielkie otwarcie Biblioteki Aniołów