W tym budynku mieściła się kiedyś szkoła w Białopolu (lewa strona budynku zadaszona). Obecnie w tym miejscu jest przystanek autobusowy Bialopola.

Spotkanie z emerytowanym nauczycielem

7 października 2009 roku uczniowie i wychowawcy klas II a i II b gimnazjum spotkali się z emerytowaną nauczycielką - Panią Romualdą Raczyńską. Spotkanie odbyło się z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej, które przypada 14 października.

W bardzo miłej atmosferze uczniowie wysłuchali opowiadania Pani Romualdy o historii szkoły (nawet bardzo odległej - czasy wojny i powojenne) w Białopolu, dowiedzieli się jak wyglądał kiedyś budynek szkolny, ilu uczniów było w klasach, a także jaki był system kar i nagród, gdy uczyła Pani Raczyńska.

Uczniowie nie tylko słuchali, zadawali też rozmaite pytania, np. jakie cechy charakteru powinien mieć dobry nauczyciel, a nawet o zainteresowania naszego gościa.

Na koniec Pani Romualda otrzymała kwiaty i kartkę wykonaną przez uczniów.