Regulamin przyznawania „kropek” uczniom ze 100% frekwencją Publicznej Szkoły Podstawowej w Białopolu

(rok szkolny 2021/2022)

1. Inicjatywa uczniowska zwana „kropką” dotyczy uczniów klas IV- VIII Publicznej Szkoły Podstawowej w Białopolu i promuje uczniów ze 100% frekwencją.
  2. Za 100% frekwencję w miesiącu, każdy uczeń może być nieprzygotowany i nie pytany w wybranym przez siebie dowolnym dniu w kolejnym miesiącu.
  3. Przez 100% frekwencji rozumie się obecność na wszystkich obowiązkowych lekcjach oraz brak spóźnień.
  4. Uczeń ze 100% frekwencją otrzymuje bilecik z tzw. „kropką”.

Pole tekstowe: Październik 2021

Imię i nazwisko ucznia

Data ………………….
(wpisuje uczeń)

1. Przydzielaniem „kropek” zajmuje się Samorząd Uczniowski, który w oparciu o miesięczne zestawienia frekwencji w poszczególnych klasach przygotowuje listę uczniów uprawnionych do skorzystania z „kropki”.
  2. Listę uczniów, o których mowa w punkcie 3 akceptuje Dyrektor Zespołu Szkół w Białopolu, który w porozumieniu z Radą Pedagogiczną w przypadku niewłaściwego zachowania, łamania ustaleń szkolnego regulaminu przez ucznia lub w innych uzasadnionych okolicznościach może skreślić ucznia z listy uprawnionych do skorzystania z „kropki”.
  3. Bileciki z „kropkami” przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego dostarczają do Wychowawców klas.
  4. Wychowawcy klas rozdają bileciki z „kropkami” w pierwszym tygodniu w miesiącu, wyłącznie uczniom, którzy mieli 100% frekwencję w minionym miesiącu i znajdują się na liście zatwierdzonej przez Dyrektora szkoły.
  5. Jeżeli uczeń zgubi bilecik z „kropką”, traci możliwość jej wykorzystania w danym miesiącu.
  6. Aby wykorzystać kropkę, uczeń powinien zanieść ją w dniu, w którym nie chce być pytany na pierwszej lekcji,  poprosić nauczyciela o włożenie jej do dziennika.
  7. Uczeń nie może wykorzystać „kropki” w przypadku zapowiedzianych kartkówek oraz sprawdzianów.
  8. „Kropka” jest ważna tylko w miesiącu, na który została przyznana.
  9. Regulamin obowiązuje od 1 października 2021r.