Powrót
Start

 

 

 

1 czerwca 2022r. w naszej szkole odbył się XIX Powiatowy Przegląd Pieśni Maryjnej. Został on zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Chełmie, parafię Matki Bożej Częstochowskiej w Białopolu, Urząd Gminy w Białopolu oraz Publiczną Szkołę Podstawową w Białopolu. W zmaganiach muzycznych udział wzięło: 5 solistów oraz 5 zespołów z terenu powiatu chełmskiego oraz dekanatu Hrubieszów- Północ. Tegoroczne występy oceniali: ks. Piotr Rawik- Proboszcz Parafii w Buśnie, Pani Alicja Chudoba oraz Pan Jarosław Wilgos.

Pierwsze miejsce w kategorii soliści klas I-III komisja przyznała Barbarze Przepiórce uczennicy naszej szkoły. W kategorii zespoły muzyczne nagrody za I miejsce ex aequo otrzymał zespół "Iskierki" ze Szkoły Filialnej w Strzelcach oraz "Dzieci Maryi" ze szkoły w Białopolu. W kategorii wiekowej uczniów klas IV-VI wśród solistów wygrała Nikola Krasnowska, natomiast II miejsce komisja przyznała Lenie Hraciuk z Publicznej Szkoły Podstawowej w Szpiołosach. Zdobywcą pucharu wśród zespołów muzycznych w tej kategorii wiekowej został Zespół z klasy IV reprezentujący szkołę w Dubience. Najlepszym wykonawcą z klas VII-VIII okazał się nasz uczeń Krzysztof Gągoł, natomiast najlepszym zespołem - Zespół "Tęcza". Drugie miejsce zajęły "Przyjaciółki" - PSP Szpikołosy. Najstarszą grupę wiekową reprezentowała Martyna Drożdżak z GOK Werbkowice i to jej komisja przyznała I miejsce w kategorii solistów ze szkół ponadpodstawowych. Konkurs uświetnił występ nauczycieli i pracowników szkoły, którzy zgodnie z tematyką przeglądu zaśpiewali pieśni poświęcone Maryi. Występ ten zadedykowany został wszystkim dzieciom z okazji ich święta.

Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary oraz słodycze ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Chełmie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w XIX Powiatowym Przeglądzie Pieśni Maryjnej, opiekunom za przygotowanie oraz kształtowanie wrażliwości duchowej młodych artystów.

Podziękowania kierujemy również do wszystkich, którzy wsparli organizację przeglądu.
DZIĘKUJEMY!

 
 
 
 
XIX Powiatowy Przegląd Pieśni Maryjnej