Powrót
Start

 

Powiatowy Konkurs Mitologiczny

 

            17 maja 2023 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Białopolu  odbył się   XXII Powiatowy Konkurs Mitologiczny ,,Odyseusz i inni”. Wzięło w nim udział 13 uczniów klas V  z 6 szkół podstawowych powiatu chełmskiego.

            Organizatorami zmagań z mitologią była Publiczna Szkoła Podstawowa  w Białopolu. Konkurs przygotowały i przeprowadziły: Marzena Karczmarczyk, Wanda Koza, Wioletta Lachowska-  nauczycielki miejscowej szkoły.

            Laureatami konkursu zostali: I miejsce- Martyna Szczerepa, II miejsce- Hieronim Kaczyński z PSP w Białopolu ( opiekun Wanda Koza), III miejsce- Oliwia Rutkowska  z SP w Żóltańcach ( opiekun Agnieszka Rutkowska).

Ponadto wyróżnienia otrzymali: Piotr Zagożdżan z SP w Czerniejowie ( opiekun Stanisława Nafalska), Mateusz Bitner PSP w Białopolu ( opiekun Wanda Koza).   

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy za udział, laureaci patery, wyróżnieni statuetki. Urozmaiceniem dla uczestników konkursu i ich opiekunów było przedstawienie teatralne ,,Puszka Pandory” przygotowane przez uczniów kl. V wraz z polonistką Wandą Kozą.