Obchody Święta Niepodległości

Uroczyste obchody 91. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się 10 listopada 2009 r. w Zespole Szkół w Białopolu apelem przygotowanym przez młodzież szkolną.

Montaż słowno-muzyczny przedstawiał najważniejsze wydarzenia z trwającej 123 lata walki o odzyskanie wolności i powrót Polski na mapę Europy.

Oprócz całej społeczności szkolnej w uroczystości udział wzięli zaproszeni goście – przedstawiciele Gminnego Koła Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych – Wacław Gąsiorowski, Henryk Łukaszewski i Tadeusz Futyma oraz Przewodniczący Rady Gminy Wacław Stasiuk.

Przygotowaniem uroczystości zajęły się panie: Natalia Olchowska, Beata Rondoś-Krasnowska, Wioletta Lachowska i Joanna Rondoś.