Spotkanie z myśliwymi

W dniu 2 lutego 2010 roku w Zespole Szkół w Białopolu odbyło się spotkanie grupy młodzieży z przedstawicielami Polskiego Związku Łowieckiego „Pogoń”  - Panem Robertem Gajdą, który jest koordynatorem oraz członkiem koła Panem Leszkiem Kamińskim.

Szkoła w bieżącym roku przystąpiła do programu organizowanego przez Związek Łowiecki pt. „Ożywić pola”. Celem tego spotkania było omówienie programu działań na rok 2010, który jest „Rokiem Zająca”. Myśliwi przybliżyli uczniom środowisko życia zająca oraz omówili, jakie zagrożenia czyhają na te zwierzęta ze strony człowieka. Uczniowie zadawali pytania, na które otrzymywali wyczerpujące informacje. Zainteresowanie wśród młodzieży było duże, szczególnie wśród dzieci najmłodszych.

Spotkanie to zorganizował główny koordynator szkolny Pani Ewa Wolnicka przy współpracy z Panią wicedyrektor Alicja Ilasz.

W kolejnych miesiącach przewidywane są następne spotkania.