Powrót
Start

 

 

 

Teatr bawi, uczy i wychowuje.

7 czerwca 2022 r. uczniowie z grupy teatralnej z kl. VII przedstawili dla swoich kolegów z przedszkola, kl. 0 - VIII oraz nauczycieli i pracowników Publicznej Szkoły Podstawowej w Białopolu i Szkoły Filialnej w Strzelcach inscenizację utworu ,,Mały Książę”  Antoine'a Saint Exupery'ego. Była to pełna poezji i mądrych refleksji opowieść o przyjaźni, miłości i życiu. Dzieło niezwykłe, w którym każdy - dorosły i dziecko – na pewno odnaleźli coś dla siebie.

 Historia przybysza z malutkiej planety przypominała o tym, że „wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, tyle, że tylko nieliczni z nich jeszcze o tym pamiętają”. Utwór przekonywał , że wszechświatem rządzi absurd – śmieszność „dorosłych” to przecież śmieszność nas samych i naszego świata. Przygoda na pustyni z jej mądrym mieszkańcem, Lisem, rozjaśniła nieco ulotny sens istnienia, w którym „Mowa jest źródłem nieporozumień”. Oswojony Lis wypowiedział też jedną z najmądrzejszych sentencji: „Jesteś odpowiedzialny za to, co oswoiłeś”.

Uczniowie z grupy teatralnej z wielkim zaangażowaniem kreowali poszczególne role. Oczywiście sam Mały Książę (Krzysztof Gągoł) stanął na wysokości zadania i swoją grą oraz śpiewem odpowiednio oddawał naturę bohatera książki. Na uwagę zasługuje rola Róży  i Żmii (Karolina Jelinek), która swoim śpiewem i układem choreograficznym zachwyciła publiczność. Niezwykle subtelnie rolę Liska wykreowała Wiktoria Winiarczyk. Na uwagę zasługują również kreacje teatralne: Pilota, Latarnika i Pijaka (Mateusz Bicki), Króla (Oliwia Jurczuk), Bankiera (Emilia Radelczuk), Geografa (Weronika Malinowska), Próżnego (Mateusz Żabik), Kupiec (Kacper Wojtaczka).

Przedstawienie pod tytułem „Mały Książę” podobało się wszystkim przedszkolakom oraz uczniom kl. 0- VIII, które przyszły na spektakl. To ponadczasowe widowisko było wyjątkowym przeżyciem dla młodej publiczności,

 
 
 
 

Przedstawienie teatralne "Mały Książę"