Mimo wczesnej godziny, bo już o 500 rano 40 - osobowa grupa uczniów Zespołu Szkół w Białopolu 11 maja 2010 r. wyruszyła  na zwiedzanie Warszawy. Pierwszym punktem wycieczki były odwiedziny w Sejmie. Po szczegółowej kontroli  uczniowie wysłuchali krótkiej historii polskiego parlamentu a następnie odwiedzili znaną tylko z ekranów telewizorów Salę Posiedzeń i Salę Kolumnową. Następnym punktem programu było zwiedzanie otwartego niedawno Muzeum Fryderyka Chopina. Mieszczące się w zabytkowym pałacu Ostrogskich zaskoczyło wszystkich bogactwem zbiorów  i przede wszystkim nowoczesnością.

Warszawa powitała przybyszów gęstą mgłą, ale po wyjściu z Muzeum Chopina można już było w pięknym słońcu udać się na spacer po Starym Mieście. Pani przewodnik oprowadzała uczniów po najciekawszych zakątkach opowiadając liczne anegdoty. Pokazała m. in. pomniki Mikołaja Kopernika i Adama Mickiewicza, kościół św. Anny, hotel Bristol, Pałac Prezydencki i oczywiście Zamek Królewski. Po spacerze przyszła kolej na wizytę  w Łazienkach Królewskich i zapoznanie się z dziejami tej siedziby ostatniego króla Polski. Trudno być w stolicy i nie zobaczyć Pałacu Kultury i Nauki. Przy pięknej pogodzie z wysokości 30 piętra tej budowli można obejrzeć wspaniałą panoramę Warszawy. Na koniec uczniowie spędzili czas w Złotych Tarasach. O 1800 zmęczeni, ale i pełni wrażeń wyruszyli w drogę powrotną do domu.

Wycieczkę zorganizowali nauczyciele Zespołu Szkół w Białopolu: Beata Mojsiejuk, Joanna Rondoś, Dorota Kusy, Ewa Raczyńska i Mirosław Domański.