"Z pól pobielonych skrawek świata"

Wyniki konkursu

W VI edycji Konkursu o Gminie Białopole „Z pól pobielonych skrawek świata”, nad którym Patronat Honorowy objął Pan Wójt Gminy Białopole – Henryk Maruszewski, wzięło udział 44 uczestników. Po raz drugi Konkurs był przeprowadzony w wersji internetowej.

W kategorii szkoła podstawowa na stronę Konkursu zalogowało się 13-tu użytkowników.  Wszyscy byli uczniami Zespołu Szkól w Białopolu. Najwyższy wynik - 30 punktów - otrzymały 3 osoby. Najniższy wynik w tej kategorii  to 17 punktów. Najłatwiejsze dla uczniów szkoły podstawowej okazały się pytania o imię szkoły podstawowej w Białopolu, o formację zbrojną, do jakiej należał oddział partyzancki operujący w czasie II wojny światowej  w okolicach Białopola i stacjonujący w Lasach Strzeleckich, o herb Białopola, kapliczkę w Raciborowicach, obelisk z Buśna, datę oddania do użytku hali sportowej przy Zespole szkół w Białopolu.  Najwięcej trudności sprawiła odpowiedź na pytania dotyczące liczby sąsiednich gmin położonych nad Bugiem, awifauny i legendy związanej z kapliczką  na przydrożnej sośnie w Raciborowicach.

Zwycięzcy Konkursu w tej kategorii to:

I miejsce:  Patryk Skoczylas,

Karol Kicun,

Justyna Raczyńska

II miejsce: Adrian Kudrej

III miejsce: Paulina Łój, Dominika Pawelec

W konkursie dla uczniów gimnazjum i dla dorosłych zalogowało się 31-tu użytkowników, jednak dwóch z nich nie podało swoich danych osobowych, a jeden pomylił kategorię konkursową, którą powinien wybrać i  z tego powodu ich odpowiedzi zostały unieważnione. W tej grupie uczestników Konkursu najwyższy wynik - 40 punktów- otrzymały 2 osoby. Najniższy wynik w tej kategorii to 15 pkt. Należy zaznaczyć, że uczestnicy Konkursu w kategorii: gimnazjaliści to uczniowie Zespołu Szkół w Białopolu.

Wśród gimnazjalistów zwyciężyli:

I miejsce: Nina Domańska

II miejsce: Klaudia Tates

III miejsce: Justyna Szurma

W kategorii: dorośli w Konkursie uczestniczyli oprócz przedstawicieli                                                                          gminy Białopole również mieszkańcy Grobelek i Chełma.

Zwycięzcami zostali:

I miejsce: Tadeusz Haftaniuk,

Magorzata Kloc,

II miejsce: Paweł Śliwa,

Natalia Janiuk

III miejsce: Beata Mojsiejuk

Dla gimnazjalistów i dorosłych uczestników Konkursu najłatwiejsze okazało się pytanie o formację zbrojną, do jakiej należał oddział partyzancki operujący w czasie II wojny światowej w okolicach Białopola i stacjonujący w Lasach Strzeleckich. Najtrudniejsze pytanie dotyczyło nazwy gatunku drzewa występującego na terenie Gminy Białopole, które nie tworzy skupisk leśnych.

Organizatorzy gratulują Uczestnikom dużej wiedzy o gminie Białopole. Wszystkie osoby, które wzięły udział w Konkursie otrzymają nagrody i dyplomy ufundowane przez Pana Wójta Gminy Białopole Henryka Maruszewskiego oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Białopolu – Barbarę Kowalską -Tomicką.

Uroczyste podsumowanie VI edycji Konkursu o Gminie Białopole „Z pól pobielonych skrawek świata” będzie miało miejsce w Zespole Szkół w Białopolu 22 kwietnia 2010r.  o godzinie 12.00. organizatorzy Zapraszają wszystkich zainteresowanych.