„Nasz z pól pobielonych skrawek świata”

           Od maja 2013r. uczniowie Zespołu Szkół w Białopolu wspólnie ze Stowarzyszeniem Pro Futuro realizują projekt „Nasz z pól pobielonych skrawek świata”. Jego głównym celem jest zwiększenie poziomu aktywności seniorów i stopnia integracji międzypokoleniowej między osobami starszymi, a młodzieżą z terenu gminy Białopole przez ich wspólne działania.

            W ich efekcie powstanie m.in. internetowa izba regionalna, odbędą się warsztaty historii mówionej, komputerowe i rękodzieła, imprezy o charakterze integracyjnym, wyjazd integracyjny do KRAINY RUMIANKU i konkursy związane tematycznie z projektem.

            Wkładem młodych w projekt będzie znajomość nowych technologii, chęć działania, otwartość na nowe wyzwania, zaś wkładem osób starszych ich kompetencje i wiedza wynikające z wieku i doświadczenia.  

 

Powrót
Start
="

Otwarcie wirtualnego muzeum

 

         28 października miało miejsce otwarcie wirtualnej izby pamięci, jaką wykonała młodzież Zespołu Szkół w Białopolu wspólnie z dorosłymi z naszej gminy. Wstęgę przecięły P. P. Dyrektor Zespołu Szkół w Białopolu – Barbara Kowalska – Tomicka orz Prezes Stowarzyszenia  Pro Futuro – Natalia Olchowska. Prezentacji internetowych zbiorów dokonała koordynator projektu – Irena Starykiewicz. Wirtualne muzeum powstało w ramach projektu NASZ Z PÓL POBIELONYCH SKRAWEK ŚWIATA realizowanego  przez Pro Futuro Stowarzyszenie na Rzecz Inicjatyw Lokalnych w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w partnerstwie z Zespołem Szkół  w Białopolu. Jego celem było zwiększenie poziomu aktywności osób w wieku 55+ z terenu gminy Białopole oraz stopnia integracji międzypokoleniowej między dorosłymi uczestnikami projektu a młodzieżą przez ich wspólne działania. W projekcie wzięło  20-tu gimnazjalistów z naszej szkoły.

            Internetowa izba regionalna zawiera biogramy postaci związanych z naszą gminą, nagrania historii mówionej, teledysk do jednej z przyśpiewek, zbiory starych fotografii  i fotografie eksponatów przedmiotów, które wyszły już z użycia. Można ją zwiedzać  na stronie www.muzeumbialopole.cba.pl.