Bezpiecznie w gospodarstwie – konkurs KRUS

Emilia i Mikołaj Dąbrowscy uczniowie klasy drugiej otrzymali nagrody, dyplomy oraz wyróżnienia za udział w konkursie „Dziecko to poeta mały, o bezpieczeństwie w rolnictwie stworzy wiersz wspaniały”, organizowanym przez Placówkę Terenową Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Chełmie. Zadaniem konkursowym było ułożenie wierszyka lub rymowanki nawiązującej swoją tematyką do bezpiecznej pracy i zabawy na terenie gospodarstwa wiejskiego.  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych twórczych inicjatyw.

Oto ich wiersze:

Pamiętaj Aniu, Piotrku, Michale!

Że zabawa z maszynami rolniczymi może skończyć się wypadkiem,

I nie baw się ukradkiem.

Niech rodzice widzą nas!

 

Bezpieczeństwo ważna rzecz,

Wszystkie smutki idą w precz,

Pole to nie piaskownica,

Więc słucham się swojego rodzica!

 

Katastrofą wielką jest

Na przyczepie z sianem dzieci wieźć

Kiedy jeszcze widły w sianie

To niebezpieczne jest jechanie.

 
powrót

Sukces naszych uczniów

W dniu 16 października 2021 roku uczniowie naszej szkoły Nikola Krasnowska i Krzysztof Gągoł brali udział w I Etapie Przesłuchań II Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka w Lublinie. Nikola i Krzyś prezentowali utwory Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

W kategorii do lat 13 Krzyś zajął III miejsce, a Nikola otrzymała dyplom za udział.

Do konkursu przygotowała uczniów p. Beata Rondoś – Krasnowska.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.Scenariusz imprezy

        Pani Beata Mojsiejuk została laureatką i zajęła III miejsce w konkursie dla nauczycieli ogłoszonym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Chełmie i Redakcję biuletynu "Biblioteka Aktywna" na scenariusz imprezy z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Rozstrzygniecie konkursu nastąpiło 15 maja 2009 roku. Wszystkie nagrodzone scenariusze zostaną opublikowane w biuletynie "Biblioteka Aktywna".


Start


 

 
 
 

 

 

 

"Piszę bajkę, baśń, legendę ..."

31 maja 2022 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Rudzie – Hucie odbyło się uroczyste podsumowanie I Powiatowego Literackiego Konkursu: "Piszę bajkę, baśń, legendę", organizowanego przez Szkołę Podstawową w Rudzie Hucie pod patronatem Starostwa Powiatowego w Chełmie. Celem konkursu było zintegrowanie środowiska  twórczego i wypromowanie osób uzdolnionych humanistyczne.

W rywalizacji wzięło udział 74 osób z 21 szkół powiatu chełmskiego. Ostatecznie jury wskazało na 24 najlepsze dzieła. Zostały wydane w zbiorowej antologii zatytułowanej "Wędrówki do świata wyobraźni".

II miejsce w tym konkursie zajęła uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej  w Białopolu Wiktoria Winiarczyk z kl. VII, która napisała pełną inwencji twórczej baśń  pt. ,,Izabela", zaś Patrycja Kulik z kl. VI została wyróżniona za napisanie utworu ,,Czarodziejskie róże”.

Laureatki otrzymały cenne nagrody, wśród których znalazła się interesująca publikacja: "Wędrówki do świata wyobraźni".

Serdecznie gratulujemy Wiktorii i Patrycji i życzymy dalszych sukcesów literackich.

Opiekunem merytorycznym uczennic była polonistka Wanda Koza.

 

 Mitologiczny sukces Białopola

 

Adrian Reguła, uczeń VII klasy Publicznej Szkoły Podstawowej w Białopolu zdobył  I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej OLIMPUS 2021. Laureatami zostali również Kinga Nowaczewska, Katarzyna Zając, Marcelina Dowierciał  i  Oskar Sulowski.

Sześcioro uczniów z kl. VII i VI uczestniczyło w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej OLIMPUS 2021, której celem była popularyzacja i poszerzenie wiedzy na temat wierzeń starożytnej Grecji.

Zmierzyli się z trudnym i wymagającym szczegółowej wiedzy testem, który rozwiązywało 1640 uczniów z całej Polski. Najwięcej punktów spośród uczestników z Białopola otrzymał Adrian Reguła- 240 na 240 możliwych do uzyskania, tym samym uplasował się na I miejscu w klasyfikacji ogólnopolskiej. Dyplom laureata z wynikiem  224 pkt zdobyły uczennice kl. VI: Kinga Nowaczewska i Katarzyna Zając oraz Marcelina Dowierciał ( 222 pkt), zaś Oskar Sulowski uzyskał 212 pkt ( 15 miejsce).

Uczniów do konkursu przygotowywała polonistka Wanda Koza.

 

I Nagroda dla Bartka Nadolskiego z PSP w Białopolu  w X Wojewódzkim Konkursie Plastycznym i Literackim  „Mój Anioł”

 

Bartosz Nadolski, uczeń kl. IV Publicznej Szkoły Podstawowej w Białopolu zdobył I nagrodę w kategorii poezja (szkoła podstawowa kl. I- IV) w X Wojewódzkim Konkursie Plastycznym i Literackim ,, Mój Anioł”, na który wpłynęło 114 prac z 54 placówek. Konkurs pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty i starosty krasnostawskiego, zorganizowany został przez Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie, Stowarzyszenie Przyjaciół MDK „Dzieci z pasją”. Tytuł tegorocznej edycji brzmiał: „Spotkanie z Aniołem”. Tematyka prac była związana z aniołami, z ich działalnością w życiu człowieka –anioł stróż oraz z różnymi zadaniami, jakie mają do spełnienia. Tematyka prac mogła być także potraktowana bardziej subiektywnie, dotyczyć osobistych skojarzeń i refleksji wywołanych określeniem „Mój Anioł”.

        W obecnym czasie, trudnym dla społeczeństwa ze względu na zagrożenie zdrowia  i życia, organizatorzy konkursu zachęcali do zwrócenie uwagi na właściwe postawy społeczne i obywatelskie każdego człowieka, poczucie odpowiedzialności za siebie i innych, a także ukazania wysoce moralnych postaw godnych naśladowania.  Bartek napisał bardzo wymowny wiersz ,,Anioł, który jest zawsze przy mnie…”  Ucznia do konkursu przygotowywała polonistka Wanda Koza.

,,Anioł, który jest zawsze przy mnie…”     

Zastanawiam się czasami nad pytaniem, kim jest mój Anioł?

Czy jest to duszek z codziennej modlitwy

Powtarzanej wieczorem po całodniowej gonitwie?

 

Bo gonimy codziennie, na nic nie mając czasu

Spieszymy się, nie patrzymy

Na przyrodę, zwierzęta, drugiego człowieka

Bo ciągle za czymś gonimy, bo ciągle czas nam ucieka.

 

A Anioł może być drugim człowiekiem- babcią, mamą, tatą-

Kimś kogo dobrze znamy

Albo kimś nieznajomym, kogo tylko raz jeden spotkamy.

 

Może czasem warto zatrzymać się  w tym biegu

Dostrzec Anioła w drugim człowieku?

Może to osoba, która broni nas przed hejtem w Internecie

Choć wydaje mi się, że takich ludzi jest coraz mniej na świecie…

 

Może to Mama, która nie raz krzyknie na mnie,

Bo zrobiłem cos bezmyślnie i nieładnie?

Ale potrafi przebaczyć, rozumieć i wspierać.

 

W dzisiejszym dziwnym świecie- życzę każdemu takiej osoby.

I życzę, żeby każdy z nas był Aniołem dla innych- nie tylko dla siebie.

I żeby Anioły były tu na ziemi, nie tylko tam w niebie!

 

Sukces w Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W dniu 9 maja 2022 roku w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom’’. Do eliminacji przystąpiło 15 uczestników w trzech grupach wiekowych. Przebieg eliminacji nadzorował: Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Chełmie – druh Kazimierz Smal.

W pierwszej grupie wiekowej klas I-IV szkoły podstawowej

1 miejsce zajął Hieronim Kaczyński

W drugiej grupie wiekowej klas V-VIII szkoły podstawowej

3 miejsce zajął Adrian Reguła

Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe nagrody rzeczowe.

Hieronim Kaczyński zakwalifikował się do eliminacji wojewódzkich, które odbędą się w Zarządzie Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Lublinie.

 
XI Festiwal Polskiej Piosenki

o Miłości o Różę Małego Księcia

W marcu 2022 r. po raz kolejny odbył się XI Festiwal Polskiej Piosenki o Miłości o Różę Małego Księcia. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Wyzwanie podjęło 38 piosenkarzy z różnych regionów Polski.

Naszą szkołę reprezentowali: Nikola Krasnowska uczennica klasy VI i Krzysztof Gągoł uczeń klasy VII. W konkursie tym w kategorii soliści kl. IV-VI Nikola Krasnowska zajęła I miejsce. Nikola zaśpiewała piękny utwór Piotra Rubika „Na skrzydłach roztańczonych marzeń”. W kategorii kl. VII-VIII Krzysztof Gągoł za wykonanie utworu „Wielka miłość” otrzymał wyróżnienie.

Do konkursu uczniów przygotowała pani Beata Rondoś – Krasnowska. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Sukces w turnieju szachowym

27 marca 2022r. odbył się Turniej o Puchar Rektora KUL w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie, od strony technicznej i sędziowskiej reprezentowany przez Klub Szachowy Hetman Krynka.

 

Uczeń kl. II PSP Białopole Adam Sekrecki zajął IV miejsce w kategorii do lat 12tu.

 

Patriotyczna postawa uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Białopolu

Jedenaścioro uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Białopolu uczestniczyło  w Konkursie Poetyckim dla Dzieci Szkół Podstawowych Województwa Lubelskiego „NIEZŁOMNI W MOICH OCZACH”. Organizatorem konkursu był Komitet Organizacyjny w składzie: Fundacja Wspierania Rozwoju Osobistego “STUDEO”, Pracownie Miniatura Domu Kultury „3D – trzy przestrzenie kultury” SM “Czechów” w Lublinie oraz Zygmunt Marek Miszczak.

 Celem konkursu było promowanie wśród dzieci postaw patriotycznych w oparciu  o świadomość wartości, którym służyli Żołnierze Wyklęci; rozwój świadomości literackiej dzieci, zamiłowania do języka ojczystego oraz kształcenie poprawnej polszczyzny oraz zachęcenie do aktywnego uczestnictwa w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych.

W kategorii uczniów szkół podstawowych klas I-III wysokie lokaty uzyskali: Hanna Szczerepa- II miejsce, Mikołaj Dąbrowski- III miejsce, Emilia Dąbrowska- wyróżnienie.

W kategorii klas IV-VI: Nikola Krasowska uplasowała się na II miejscu, zaś Patrycja Kulik, Martyna Szczerepa, Hieronim Kaczyński, Bartłomiej Nadolski, Miłosz Nadolski zostali wyróżnieni.

W kategorii klas  VII-VIII, Florentyna Kaczyńska i Nikola Burdzińska zostały wyróżnione.

Uczniów do konkursu przygotowywały nauczycielki: Monika Dej, Wanda Koza, Diana Olejniczak.


KOLEJNE SUKCESY

NASZYCH UCZNIÓW

       3 czerwca w Szkole Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Złojcu odbyły się finałowe zmagania IX edycji konkursu "Doświadcz fizyki". W zmaganiach tych brali też udział uczniowie z NASZEJ SZKOŁY: Florentyna Kaczyńska i Dawid Chmielewski. Komisja w składzie:

dr Małgorzata Wiertel - Pracownik Dydaktyki Fizyki UMCS (przewodnicząca)

Anna Prokop - nauczyciel fizyki III SP w Lublinie

Andrzej Mazurkiewicz - nauczyciel fizyki w I Liceum Ogólnokształcącym w Zamościu, doradca metodyczny

Grażyna Ciastoch - dyrektor SP w Złojcu.

PIERWSZĄ NAGRODĘ przyznała DAWIDOWI CHMIELEWSKIEMU, zaś FLORENTYNA otrzymała tytuł FINALISTY konkursu.

GRATULUJEMY UCZNIOM SUKCESU!!!

 

Mistrzynie ortografii

z Publicznej Szkoły Podstawowej  w Białopolu

Martyna Szczerepa- uczennica kl. IV Publicznej Szkoły Podstawowej w Białopolu uzyskała grawerowany dyplom laureata oraz atrakcyjną nagrodę książkową za zajęcie I miejsca w Ogólnopolskim Dyktandzie Szkolnym zorganizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej.

W konkursie wzięło udział 789 uczniów z całej Polski, w tym 133 z województwa lubelskiego. Martyna uzyskała maksymalną ilość punktów- 138.

Do Ogólnopolskiego Dyktanda Szkolnego przygotowywała się wraz z ośmioma koleżankami i kolegą z kl. IV i VI pod czujnym okiem polonistki Wandy Kozy.

Sukces w dyktandzie odnieśli również : Marcelina Dowierciał - 5 miejsce w kraju, Oliwia Rogala, Urszula Sroka i Igor Witek- wyróżnienia.

Uczniowie PSP w Białopolu uzyskali także czołowe miejsca w Powiatowym dyktandzie o Puchar Starosty Chełmskiego. Organizatorami konkursu był Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Tadeusza Kościuszki w Wojsławicach-Kolonii oraz Starostwo Powiatowe w Chełmie.

           Sukcesem zakończyły się zmagania dziewcząt z ortografią – II miejsce w kategorii    kl. IV- VI zajęła Oliwia Rogala, a III – Urszula Sroka, zaś Kinga Nowaczewska otrzymała wyróżnienie. Uczennice do konkursu przygotowała również Wanda Koza.

 

Sukces w ogólnopolskim konkursie

      Uczeń naszej szkoły z klasy VIII, Dawid Chmielewski zdobył trzecie miejsce w ogólnopolskim IV konkursie multimedialnym "Reklama Mojej Szkoły". Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Kałuszynie. Jest to konkurs o zasięgu ogólnopolskim pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Starosty Mińskiego i Burmistrza Kałuszyna.

Celami konkursu są m. in.: promocja szkoły i talentów młodzieży, zachęcenie uczniów do konstruktywnego wykorzystania nowych urządzeń multimedialnych, do poszerzania wiedzy i umiejętności z zakresu technologii informacyjnych oraz rozbudzenie poczucia przynależności do danej społeczności szkolnej i dumy z tego powodu.

       W tym roku na konkurs "Reklama Mojej Szkoły" wpłynęło równo 100 prac z miejscowości rozmieszczonych na terenie całej Polski. Tym bardziej cieszymy się i gratulujemy Dawidowi.  Opiekunem projektu była pani Beata Mojsiejuk.

Tutaj można obejrzeć nagrodzony film:

https://www.youtube.com/watch?v=XxyWxMpIFGw