powrót

Laureatka

Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej

 

Dziewięcioro uczniów kl. VI i VIII Publicznej Szkoły Podstawowej w Białopolu uczestniczyło w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej OLIMPUS 2023, której celem była popularyzacja i poszerzenie wiedzy na temat wierzeń starożytnej Grecji.  Konkursy mitologiczne zawsze cieszą się u uczniów naszej szkoły dużym zainteresowaniem. Przygotowanie do ich udziału nie tylko porządkuje wiedzę na temat starożytnego świata, ale rozbudza ciekawość i wyobraźnię.

Zmierzyli się oni z bardzo trudnym i wymagającym szczegółowej wiedzy testem, który rozwiązywało 2228 uczniów z całej Polski. Najwięcej punktów otrzymała Martyna Szczerepa, uczennica kl. VI - 206 na 230 możliwych do uzyskania. Została ona laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uznania, wykazali się oni dobrą znajomością tematyki mitologicznej.

Uczniów do konkursu przygotowała polonistka Wanda Koza. Scenariusz imprezy

        Pani Beata Mojsiejuk została laureatką i zajęła III miejsce w konkursie dla nauczycieli ogłoszonym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Chełmie i Redakcję biuletynu "Biblioteka Aktywna" na scenariusz imprezy z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Rozstrzygniecie konkursu nastąpiło 15 maja 2009 roku. Wszystkie nagrodzone scenariusze zostaną opublikowane w biuletynie "Biblioteka Aktywna".


Start