Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu

"Orzeł informatyczny"

W styczniu nasza szkoła uczestniczyła w Ogólnopolskim Konkursie "Orzeł Informatyczny". Wzięło w nim udział 11 uczniów z klas: IV, V, VI i VIII – trzech z nich: Bartłomiej Ciężki z kl. IV, Antoni Dzierba z kl. V i Mateusz Bitner z kl. VI zostali laureatami. Uczniów do konkursu przygotowały Panie: Joanna Rondoś, Beata Mojsiejuk i  Barbara Kozubal. Konkurs miał na celu urozmaicić program zajęć, stanowić cenne rozszerzenie programów nauczania, jednocześnie popularyzując naukę przez zabawę.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, a laureatom gratulujemy!

Laureatka

Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej

Dziewięcioro uczniów kl. VI i VIII Publicznej Szkoły Podstawowej w Białopolu uczestniczyło w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej OLIMPUS 2023, której celem była popularyzacja i poszerzenie wiedzy na temat wierzeń starożytnej Grecji.  Konkursy mitologiczne zawsze cieszą się u uczniów naszej szkoły dużym zainteresowaniem. Przygotowanie do ich udziału nie tylko porządkuje wiedzę na temat starożytnego świata, ale rozbudza ciekawość i wyobraźnię.

Zmierzyli się oni z bardzo trudnym i wymagającym szczegółowej wiedzy testem, który rozwiązywało 2228 uczniów z całej Polski. Najwięcej punktów otrzymała Martyna Szczerepa, uczennica kl. VI - 206 na 230 możliwych do uzyskania. Została ona laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uznania, wykazali się oni dobrą znajomością tematyki mitologicznej.

Uczniów do konkursu przygotowała polonistka Wanda Koza.

Scenariusz imprezy

Pani Beata Mojsiejuk została laureatką i zajęła III miejsce w konkursie dla nauczycieli ogłoszonym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Chełmie i Redakcję biuletynu "Biblioteka Aktywna" na scenariusz imprezy z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Rozstrzygniecie konkursu nastąpiło 15 maja 2009 roku. Wszystkie nagrodzone scenariusze zostaną opublikowane w biuletynie "Biblioteka Aktywna".

Oliwia Goszczyńska, uczennica kl. V, laureatem I Powiatowego Konkursu Ortograficznego ,,Mistrz Ortografii”.

24 maja 2024 r. w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Okszowie odbył się I Powiatowy Konkurs Ortograficzny ,,Mistrz Ortografii” dla uczniów klas V- VIII, do którego przystąpiło 34 uczestników.

Oliwia Goszczyńska, uczennica kl. V PSP w Białopolu,  została laureatem tego konkursu.

Celami konkursu było: propagowanie kultury języka polskiego, szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością językową i ortograficzną oraz wdrażanie do systematycznej pracy ze słownikiem ortograficznym.

W zmaganiach ortograficznych godnie reprezentowały naszą szkołę również: Martyna Szczerepa, Paula Radomska i Agata Czuba. Uczennice do konkursu przygotowała nauczycielka języka polskiego Wanda Koza.

Konkurs pozwolił urozmaicić program zajęć obowiązkowych i zmotywował uczniów do rozwijania swoich umiejętności i zainteresowań.