Powrót

KATYŃ – GOLGOTA WSCHODU

Start

KATYŃ – GOLGOTA WSCHODU

Z pól pobielonych skrawek świata

 
 

        W dniach 16 -23 kwietnia wszyscy zainteresowani uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów, a także dorośli uczestnicy będą mogli wziąć udział w VIII edycji Konkursu Wiedzy o Gminie Białopole "Z pól pobielonych skrawek świata". Ma on formę  internetową, a jego organizatorami są Zespół Szkół w Białopolu oraz Urząd Gminy Białopole        Uczestnictwo w Konkursie polega na indywidualnym rozwiązaniu zadań w terminie przewidzianym w regulaminie. Zadania konkursowe udostępnione są na stronie  Konkursu www.bkonkurs.mdl2.com  Zestaw konkursowy dla uczniów szkół podstawowych zawiera 25 pytań dotyczących historii, współczesności, przyrody oraz  geografii i topografii Gminy Białopole, zaś dla uczniów gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych - 30 pytań. Każdy uczestnik może tyko raz przystąpić do rozwiązywania zadań konkursowych. Liczy się pierwsza odpowiedź, jaka została przez niego udzielona.  Czas przeznaczony na rozwiązanie quizu dla uczniów szkoły podstawowej to 30 minut, dla pozostałych kategorii wiekowych -35 minut. Zakres materiału, do którego nawiązują pytania konkursowe, odwołuje się do informacji zamieszczonych na stronie „N@sze Bi@łopole” - www.bialopole.eurzad.eu
            Uczestnicy Konkursu będą oceniani w trzech kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum, dorośli. O indywidualnym zwycięstwie w VIII Konkursie Wiedzy o Gminie Białopole zadecyduje maksymalna liczba punktów uzyskanych w teście.

           Zwycięzcy - trzech najlepszych uczniów ze szkół podstawowych, trzech najlepszych uczniów z gimnazjów otrzymają nagrody rzeczowe i dyplomy. Pozostali zwycięzcy i uczestnicy zostaną uhonorowani  dyplomami uczestnictwa.
            Szczegóły logowania wszyscy zainteresowani znajdą w instrukcji umieszczonej na stronie Konkursu.

VIII Konkurs o Gminie Białopole

„Z pól pobielonych skrawek świata” - wyniki i przebieg

      VIII Konkurs o Gminie Białopole „Z pól pobielonych skrawek świata” miał formę internetowego quizu, który opracowano z wykorzystaniem systemu MOODLE. Celem Konkursu była promocja Gminy Białopole,  kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych poprzez upowszechnianie wiedzy na temat najbliższej okolicy, doskonalenie umiejętności korzystania z różnych źródeł wiedzy, rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną.

            Uczestnicy Konkursu odpowiadali na pytania dotyczące historii,  współczesności, walorów przyrodniczych i krajobrazowych naszej gminy.          

            Na stronie internetowej, na której zostały umieszczone zadania konkursowe odnotowano, 69 logowań, w tym 35 w kategorii szkoła podstawowa, 12 w kategorii gimnazjum  i 22 w kategorii szkoła ponadgimnazjalna i dorośli.

Zwycięzcami Konkursu w kategorii szkoła podstawowa zostali:
I miejsce:  Karina Prucnal ( Białopole), 
II miejsce:  Łukasz Adamczak  (Buśno), 
III miejsce: Weronika Szpunar (Białopole), Damian Kołodziej (Kicin), Łukasz Fedec (Białopole).

Najmłodsi uczestnicy Konkursu mieli trudności z odpowiedzią na pytanie, jaki obiekt na terenie gminy Białopole jest pozostałością po kolonistach, którzy przybyli z różnych części Europy. Prawidłową odpowiedzią jest: "Dom Ludowy w Horeszkowicach". Podobnie trudne w tej grupie uczestników było pytanie o tematyce przyrodniczej, dotyczące pełzacza ogrodowego.

 Wśród gimnazjalistów zwyciężyli:
I miejsce:  Dorota Lichtarska (Teremiec),
II miejsce:  Adrian Kudrej (Teresin), Daniel Tokarz (Teresin),
III miejsce:  Karolina Tkaczyk (Kicin).
Dla  gimnazjalistów  biorących udział w Konkursie najtrudniejsze okazało się przypisanie św. Janowi  Nepomucenowi  patronatu  nad  zawodem  ratownika,    także  pytania   przyrodnicze dotyczące sosny matczańskiej i kobuza.

W kategorii: szkoły ponadgimnazjalne i dorośli zwycięzcami zostali:
I miejsce: Angelika Witek  (Żmudź),
II miejsce:  Michał Soroka (Białopole),
III miejsce:  Elżbieta Mroczkowska (Orzysz).
Ta   kategoria  uczestników  miała  najwięcej problemów z udzieleniem odpowiedzi na pytanie dotyczące kolejnych właścicieli Teremca: Iżyckich, Poletyłów i Zamoyskich. 

            Autorami formuły Konkursu, jego tytułu oraz osobami, które przygotowały zestaw pytań konkursowych i opracowały stronę internetową Konkursu są nauczyciele  Zespołu Szkół w Białopolu- Irena i Tadeusz Starykiewiczowie.