"Z pól pobielonych skrawek świata"

VI Konkurs Wiedzy o Gminie Białopole
   dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz dla dorosłych

Organizatorzy konkursu: Zespół Szkół w Białopolu, Wójt Gminy Białopole

Cele konkursu:

·         promocja Gminy Białopole i jej rozwoju,

·         wdrażanie idei "otwarcia na świat",

·         kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych młodego pokolenia poprzez

upowszechnianie wiedzy na temat najbliższej okolicy,

·         doskonalenie umiejętności korzystania z różnych źródeł wiedzy,

·         rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną.

Termin konkursu: 22 - 28 marca 2010r.

Regulamin konkursu:
1. VI edycja Konkursu Wiedzy o Gminie Białopole "Z pól pobielonych skrawek świata" ma formę  internetową.

2. Konkurs ma charakter otwarty: mogą wziąć w nim uczniowie ze szkół  podstawowych i gimnazjów, a także osoby dorosłe z całej Polski.

3. Uczestnictwo w Konkursie polega na indywidualnym rozwiązaniu w terminie podanym  w regulaminie zadań konkursowych udostępnionych  na oficjalnej stronie internetowej Gminy Białopole  www.bialopole.eurzad.eu
4. Zestaw konkursowy zawierać będzie do 30 (dla uczniów szkoły podstawowej)  lub do 40 pytań (dla uczniów gimnazjum oraz dla dorosłych) dotyczących historii, współczesności, przyrody oraz  geografii i topografii Gminy Białopole.

5. Każdy uczestnik może tyko raz przystąpić do rozwiązywania zadań konkursowych. Liczy się pierwsza odpowiedź, jaka została przez niego udzielona.
6. Zakres materiału, do którego nawiązują pytania konkursowe, odwołuje się do informacji zamieszczonych na stronie „N@sze Bi@łopole” - www.bialopole.eurzad.eu .

7. Uczestnicy Konkursu będą oceniani w trzech kategoriach:

8. O indywidualnym zwycięstwie w VI Konkursie Wiedzy o Gminie Białopole zadecyduje maksymalna liczba punktów uzyskanych w teście, przyznawanych według zasady: 1 prawidłowa odpowiedź – 1 punkt.
9. Zwycięzcy - trzech najlepszych uczniów ze szkół podstawowych, trzech najlepszych uczniów  z  gimnazjów, a także troje dorosłych - otrzymają nagrody rzeczowe i dyplomy.  Pozostali uczestnicy zostaną uhonorowani  dyplomami uczestnictwa.

10. Uroczyste podsumowanie Konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 15 kwietnia 2010r. w Zespole Szkół w Białopolu.
    11. W uzasadnionych przypadkach organizatorzy zastrzegają sobie prawo do innego niż przewidziany w niniejszym regulaminie przydziału nagród.
                                                                                               Zachęcamy do udziału w konkursie i zapraszamy!

sprawdzian klas VI

wyniki konkursu